5 kroków do pozyskania kredytu hipotecznego

Decydując się na zakup nieruchomości często zdarza się, że nie dysponujemy wystarczającą sumą pieniędzy na pokrycie wszystkich kosztów. W obecnych czasach nie jest to już problem ze względu na przystępne cenowo kredyty hipoteczne oraz niskie stopy procentowe. Poznaj 5 kroków, jak pozyskać kredyt hipoteczny na własną inwestycję.

Nienaganna historia kredytowa

Nieterminowość spłat kredytów gotówkowych, zaciągniętych w przeszłości, może negatywnie wpłynąć na decyzję dotyczącą udzielenia kredytu hipotecznego. Wynika z tego wprost, że terminowa spłata zobowiązań wpłynie pozytywnie na wniosek kredytowy i pozwoli ubiegać się o wyższe kwoty kredytu. Przeczytaj więc, jak stworzyć pozytywną historię kredytową.

Wkład własny

Kredyt hipoteczny zobowiązuje kredytobiorcę do wniesienia wkładu własnego, który zazwyczaj wynosi 20% wartości nieruchomości. Warto pamiętać, że w przypadku wniesienia wkładu własnego większego niż 20%, bank chętniej zaoferuje korzystniejszą dla nas ofertę kredytu.  Zobacz w jaki sposób możesz udowodnić wpłatę wkładu własnego.

Zdolność kredytowa

Poszukując wymarzonej nieruchomości bądź jej projektu warto przekalkulować jej koszty względem domowego budżetu. Kredyt hipoteczny powinien być bowiem zaciągnięty na kwotę, którą miesięcznie bez problemu będziemy mogli spłacać. Warto zatem przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej nieruchomości skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, dostępnego w internecie. Jeśli Twoja zdolność kredytowa nie jest wystarczająca, sprawdź jak ją poprawić.

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt, skorzystaj, nie tylko z kalkulatora zdolnosci kredytowej, lecz również z innych narzędzi kredytowych, by sprawdzić czy stać Cię na wybrany kredyt.

Zacznij oszczędzać

Podczas długoletniej spłaty kredytu mogą zdarzyć się sytuacje losowe, które uniemożliwią nam terminową spłatę zobowiązania. Kołem ratunkowym w takim przypadku mogą okazać się dodatkowe fundusze zdeponowane na koncie oszczędnościowym, przeznaczone wyłącznie na spłatę hipoteki.

Naucz się żyć z kredytem

Kredyt hipoteczny to duże comiesięczne obciążenie. Zanim się na niego zdecydujesz może warto każdego miesiąca odłożyć sumę pieniędzy podobną do raty kredytu. Dowiesz się, czy jesteś w stanie żyć z podobnym zobowiązaniem. By to zrobić zobacz jak przygotować swój budżet domowy z kredytem hipotecznym.

Secured By miniOrange