Jak poprawić zdolność kredytową?

Większość z nas marzy o mieszkaniu we własnych czterech ścianach. Nie chcemy wynajmować mieszkań. Uważamy, że posiadanie swojego lokum jest dużo korzystniejsze nawet, gdy musimy wspierać się przy zakupie kredytem mieszkaniowym. Tylko jak dostać kredyt? Jak poprawić swoją zdolność kredytową, by bank chciał z nami rozmawiać?

Nie każdy z nas jest z otwartymi ramionami witany przez banki jako kredytobiorca. Zdarza się, że banki uznają, że jesteśmy ryzykownym klientem i odmawiają udzielenie kredytu mieszkaniowego. Czy w tej sytuacji musimy się poddać i zrezygnować ze swoich marzeń? Czy są możliwości poprawy swoich zdolności kredytowych i zawalczenia o kredyt?

Najważniejszy dochód

Banki najchętniej udzielają kredytów osobom o stałym zatrudnieniu na umowę o pracę. To wiemy wszyscy. Niechętnie współpracują z osobami mającymi umowy o dzieło, czy z mikroprzedsiębiorcami.
W takiej sytuacji pomocna może się okazać staranie o kredyt mieszkaniowy z partnerem. Drugi kredytobiorca o stabilnym zatrudnieniu na pewno będzie dla banku dodatkowym argumentem. Nie musi to być współmałżonek, może to być rodzeństwo, rodzice, czy partner.

Zobowiązania

Tu powiem krótko. Najlepiej, gdybyś nie miał żadnych. Rata innego kredytu, czy zobowiązania na karcie również Cię obciążają. Nawet, gdy spłacasz je w terminie jest to jednak obciążenie. Jeśli możesz zrezygnuj z karty, spłać posiadane kredyty.

Czas

Kredyt mieszkaniowy możesz otrzymać nawet na 30 lat. Jest to długi czas i daje on nam możliwość niższych rat, a co za tym idzie zwiększa naszą zdolność kredytową. Ma jednak też minus. Wydłużenie czasu kredytowania zwiększa koszty kredytu. Im dłużej będziesz spłacać kredyt tym będzie on droższy.

Jak widać jest kilka możliwości powiększenia swojej zdolności kredytowej. Musisz tylko usiąść, pomyśleć i wszystko dobrze zaplanować.

Secured By miniOrange