Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania kredytu?

W chwili obecnej formalności związane z przyznawaniem kredytów zostały w większości banków ograniczone do niezbędnego minimum. Dla potencjalnych kredytobiorców oznacza to, że przyznanie kredytu trwa bardzo krótko. Oczywiście, jakie formalności trzeba spełnić w dużej mierze zależy od rodzaju kredytu, o który się ubiegamy.

Gdzie znajdziemy informacje o tym, jakie dokumenty będą nam potrzebne?

Formalności związane z rozpatrywaniem wniosku o kredyt będą trwały krócej, jeśli do banku wybierzemy się od razu z kompletem niezbędnych dokumentów. Skąd jednak mamy wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane? Otóż informacji na ten temat możemy poszukiwać w Internecie. Wszystkie banki mają w chwili obecnej firmowe strony internetowe. Wchodząc na stronę wybranego banku uzyskamy szybki dostęp do niezbędnych nam informacji. Możemy także skorzystać z infolinii telefonicznej, aby skonsultować się z pracownikiem banku. To on jest najbardziej kompetentną osobą do udzielania informacji na temat niezbędnych dokumentów, które musimy przedstawić ubiegając się o konkretny kredyt. Zawsze też możemy udać się osobiście do oddziału banku, gdzie nie tylko zasięgniemy informacji, ale też pobierzemy niezbędne formularze.

Jakie są podstawowe dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku kredytowego?

Dla banku podstawowym dokumentem jest dokument, który potwierdza tożsamość potencjalnego kredytobiorcy. Powinien to być dokument ze zdjęciem. Najczęściej jest to dowód osobisty, chociaż może być także aktualny paszport. Coraz mniej banków udziela kredytów tylko na podstawie danych z dowodu osobistego, spora liczba wymaga od kredytobiorcy przedstawienia dwóch dokumentów tożsamości, jednym z nich może być prawo jazdy. Na dowód osobisty kredytów udzielają tylko parabanki. Dodatkowym, obowiązkowym dokumentem, jest wystawione przez pracodawcę zaświadczenie o wysokości zarobków oraz o zatrudnieniu. Często na podstawie wyłącznie tych dokumentów banki udzielają kredytów w stosunkowo niskich kwotach. Często banki żądają także okazania deklaracji podatkowej za rok poprzedzeni niż ten, w którym ubiegamy się o kredyt.

Secured By miniOrange