Kredyt hipoteczny – mini poradnik

Poniższy artykuł stanowi mini poradnik dla wszystkich osób zainteresowanych ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Ta wiedza pozwoli na wstępne zaznajomienie się z tematem. Dodatkowo ułatwi wybór odpowiedniego produktu bankowe i oraz koszty z nim związane. Sprawdź więc nasz mini poradnik kredytu hipotecznego!

Na co zazwyczaj przeznaczamy pieniądze z kredytu hipotecznego

Przede wszystkim nasze finansowanie musi mieć jakiś określony cel. Zazwyczaj pieniądze z kredytu hipotecznego przeznaczamy na zakup mieszkania,  domu, kupno działki budowlanej lub wybudowania naszego wymarzonego domu. Po złożeniu wniosku mamy 30 dni na uzupełnienie wszelkiej biurokracji związanej z wymaganymi dokumentami osobowymi, finansowymi, a także dokumentacją odnoszącą się do samej nieruchomości.

By uzyskać kredyt hipoteczny, trzeba posiadać odpowiednio wysoki wkład własny. Zobacz, jak udowodnić wpłatę wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny – ile wynosi czas spłaty zobowiązania

Okres spłaty naszego zobowiązania waha się i może osiągać nawet 35 lat, ale warto pamiętać, że wszystko ma swoje plusy i minusy. W tej sytuacji otrzymujemy dosyć niską ratę miesięczną naszego kredytu, co może pozytywnie wpłynąć na decyzję po rozpatrzeniu niezbyt imponującej zdolności kredytowej. Jesteśmy również bezpieczniejsi, gdy podczas okresu spłacania nastąpi kryzys w naszych finansach. Negatywną stroną jest większy koszt całkowity z uwagi na podwyższone odsetki. Adekwatnie krótki okres to mniejszy koszt całkowity, ale także wyższe raty, które mogą okazać się problemem. Sprawdź, od czego jeszcze zależy koszt kredytu hipotecznego.

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny

Jak zatem wybrać właściwą opcję spośród tylu dostępnych ofert? Tutaj z pomocą przychodzą nam dwa narzędzia, które sprawią, że wybór będzie choć trochę łatwiejszy. Kalkulator hipoteczny wskażę nam jaka wysokość rat czeka nas przy uwzględnieniu preferowanych danych, a ranking kredytów porówna już gotowe produkty finansowe.

Secured By miniOrange