Przygotowania do wzięcia kredytu hipotecznego w banku

Polacy jako jeden z niewielu narodów w Europie tak bardzo pragną mieć mieszkanie lub dom na własność. Podczas gdy mieszkańcy zachodnich krajów europejskich bardzo często decydują się na wynajmowanie nieruchomości, nawet na wiele lat, Polacy często wolą się zadłużyć i wziąć kredyt hipoteczny, by kupić mieszkanie na własność. W jaki sposób przygotować się do wzięcia kredytu, jeżeli taki pomysł chodzi komuś właśnie po głowie?

Sprawdź zdolność kredytową

Kiedy w głowie pojawiają się pierwsze myśli dotyczące wzięcia kredytu, która zwykle kiełkują u osób młodych, świeżo po ślubie lub chcących wyprowadzić się od rodziców, pojawia się zasadnicze pytanie: czy w ogóle jest szansa dostać kredyt? Można to łatwo sprawdzić nawet w zaciszu własnego domu, Wystarczy otworzyć kalkulator zdolności kredytowej online, który dostępny jest na stronach wielu banków czy doradców kredytowych. Dzięki temu prostemu narzędziu można szybko dokonać pierwszych oszacowań. Taki kalkulator zdolności kredytowej jest bardzo prosty w użytku i działa niezwykle intuicyjne. Informacje uzyskane dzięki takiemu kalkulatorowi są oczywiście tylko szacunkiem. Mimo wszystko na ich podstawie można wybrać dwa lub trzy banki, w których jest największa szansa na kredyt.

Sprawdź również inne kalkulatory kredytowe, zanim złożysz wniosek kredytowy.

Wizyta w banku

Kolejny krok to wizyta w banku. Można złożyć wniosek przez internet, a stosunkowo szybko telefonicznie skontaktuje się pracownik banku, które umówi termin spotkania z doradcą kredytowym w odpowiedniej placówce. Można też od razu skierować swoje kroki do wybranego banku, warto wiedzieć jednak o tym, że w bardzo małych oddziałach zwykle nie będzie można złożyć wniosku. Na pierwszej wizycie z doradcą otrzyma się wszystkie niezbędne informacje dotyczące tego, jakie dokumenty należy przynieść ze sobą, jak uzupełnić wniosek, aby starać się o kredyt.

Secured By miniOrange