Ranking kredytów hipotecznych – skuteczna pomoc w wyborze oferty

Wiele osób marzy o kupnie lub budowie domu albo kupnie własnego mieszkania. Zwykle są to osoby młode i małżeństwa, które chcą się usamodzielnić i normalnie żyć. Bardzo często koszt mieszkania sięgający kilkuset tysięcy złotych przewyższa możliwości przeciętnego Polaka. Warto więc skorzystać z kredytu hipotecznego, który umożliwi uzyskanie finansowania takiej inwestycji. Godny uwagi jest też dobry ranking kredytów hipotecznych.

Kredyty hipoteczne są bardzo popularne wśród wielu klientów instytucji bankowych, ponieważ dzięki nim można bez problemu uzyskać pieniądze na wymarzony dom lub mieszkanie, a dodatkowo spłatę można rozbić na wiele lat, więc miesięczne raty nie będą zbyt wysokie i nie będą stanowiły nadmiernego obciążenia dla budżetu kredytobiorcy.

Sprawdź, jakie jest 5 kroków do pozyskania kredytu hipotecznego.

Kredyty dla osób zainteresowanych własnym mieszkaniem lub domem

Na terenie naszego kraju można znaleźć liczne instytucje bankowe specjalizujące się w udzielaniu kredytów. Do ich grona zaliczane są kredyty hipoteczne, które można przeznaczać między innymi na zakup domów lub mieszkań, zarówno tych gotowych do zamieszkania, jak i takich, które wymagają wykończenia i urządzenia. Dodatkowo kredyty te pozwalają na finansowanie budowy domu. Jeśli szukasz kredytu na budowę domu, zobacz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego najczęściej jest nieruchomość. Osoby osiągające regularne i odpowiednio wysokie dochody oraz nieposiadające wpisów w BIK, mogą wnioskować o takie produkty finansowe. Jednak by otrzymać wymarzone finansowanie, trzeba spełnić stawiane warunki, inaczej odrzuci nasz wniosek. Zobacz, dlaczego bank odmówił kredytu i co można z tym zrobić.

Jak szukać atrakcyjnych kredytów hipotecznych?

Liczba ofert bankowych jest bardzo duża i stale się one zmieniają. W związku z tym należy spędzić sporo czasu poszukując samodzielnie ofert banków i porównując je zgodnie ze swoimi wymaganiami, potrzebami oraz możliwościami finansowymi. Alternatywą jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, który określi potrzeby klienta i dopasuje do niego konkretne oferty bankowe. Zwykle taka pomoc jest całkowicie darmowa, ponieważ to banki wynagradzają doradców za pozyskiwanie dla nich klientów.

Przeczytaj również, mini poradnik kredytów hipotecznych.

Ranking kredytów hipotecznych – skuteczny sposób na szybkie i wygodne porównywanie ofert wielu banków

Jeśli ktoś chce porównywać samodzielnie oferty to dobrym pomysłem dla takiej osoby jest dobry ranking kredytów hipotecznych. Takie rankingi zapewniają dostęp do informacji na temat ofert wielu banków, więc można wygodnie je porównywać w jednym miejscu. Zapewnia to sporą oszczędność czasu. Najważniejsze jest to, aby zwracać uwagę nie na oprocentowanie, a na rzeczywisty koszt wyrażany przez wartość RRSO (im niższe RRSO, tym lepiej). Dodatkowo godne uwagi są aktualne rankingi na dany rok, które są aktualizowane na bieżąco zgodnie ze zmieniającymi się ofertami kredytowymi.

Secured By miniOrange