Czy zaciągać kredyt na mieszkanie pomimo pandemii wirusa?

W ostatnim miesiącu życie niemal w całej Europie, a także na świecie uległo zawieszeniu w wyniku rozprzestrzeniającej się pandemii. Kwarantanny, izolacje, zawieszenie działalności wielu instytucji, spowodowało zmiany, na które nikt nie był przygotowany. Czy obecne spowolnienie gospodarki, będzie miało długofalowe efekty? Jak zmienią się stopy procentowe? Czy jednak warto zaryzykować i kupić mieszkanie na kredyt? Na te pytania odpowie Jakub Borowski, Główny Ekonomista Credit Agricole Bank Polska SA, w rozmowie z aleBank.pl.

Jak COVID-19 wpłynął na rynek kredytorów mieszkaniowych

Jeszcze trzy miesiące temu, nikt nie przypuszczał, że świat stanie w obliczu tak poważnego zagrożenia. Ludzi robili plany, założenia, oszczędności. Czas spokoju i dobrobytu. Rynek nieruchomości kwitną. Jednak panująca pandemia koronowirusa całkowicie zaburzyła życie ludzi. By zapanować, nad rozszerzającą się epidemią trzeba było zamknąć instytucje kulturalne, restauracje, czy odwołać zagraniczne wycieczki. Nie ma również pewności, jak długa taka sytuacja będzie panować. Czy w takim momencie duże inwestycje finansowe nie są zbyt ryzykowane? Warto zrealizować plany i zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Czy warto zaciągnąć kredyt mieszkaniowy w czasie pandemii

Jak zmieni się oprocentowanie kredytów, w takiej sytuacji? Opowiedz na te pytania udzielił Jakub Borowski Główny Ekonomista Credit Agricole Bank Polska SA dla aleBank.pl

Spowolnienie gospodarcze, może wywoływać duży niepokój. Oczywiste jest, że taka sytuacja nie będzie trwać zbyt długo. Jak tylko sytuacja się uspokoi, zaczniemy na nowo zaczną korzystać szerokiej oferty różnorodnych usług. Właśnie dlatego nie są aktualne przewidziane poważniejsze zmiany oprocentowania kredytów. Zmianie może zaś ulec stopień ich przyznawania, ponieważ banki mogą zwiększyć wymogi zdolności kredytowej.

 

Secured By miniOrange