Skorzystaj z kalkulatora raty kredytu hipotecznego i sprawdź, ile zapłacisz

Zaciągając zobowiązanie finansowe względem banku lub prywatnej firmy pożyczkowej, koniecznie trzeba sprawdzić, ile wyniesie jego całkowity koszt. Jest to szczególnie ważne przy kredytach zaciąganych na długi okres czasu, a także na znaczne sumy. Takie cechy spełnia kredyt hipoteczny, czyli ten zaciągany w celu zakupu mieszkania lub budowy domu. Gdzie sprawdzić koszt kredytu hipotecznego i czy zawsze trzeba się po pomoc udawać do doradcy kredytowego?

Kalkulator raty kredytu hipotecznego – do czego służy?

Koszt kredytu hipotecznego zależy od wielu czynników m.in. wysokości kapitału, prowizji, typu rat, oprocentowania. Chcąc poznać wysokość miesięcznych rat, a także koszt całkowite zobowiązania wszystkie te zmienne trzeba brać pod uwagę. Nie jest to proste. W czasie ręcznych obliczeń, łatwo popełnić błąd, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kalkulatora rat hipotecznych. Po wprowadzeniu do niego podstawowych informacji na temat zadłużenie (wysokość kapitał, wysokość oprocentowania, prowizji, okres spłaty) narzędzie automatycznie wyliczy całkowite koszty kredytu, a także wysokość poszczególnych rat. Dzięki temu będzie można wybrać odpowiedni produkt finansowy i w odpowiedzialny sposób zaplanować wydatki z domowego budżetu pod kątem spłaty zobowiązania.

Wpływ na wysokość naszego miesięcznego zobowiązania ma również rodzaj płaconej raty. Sprawdź więc, czy wybrać raty równe, czy malejące do płaty kredytu.

Kiedy warto skorzystać z kalkulatora raty kredytu hipotecznego?

Kalkulator raty kredytu hipotecznego warto wykorzystać, jeśli chce się porównać kilka ofert kredytów pochodzących z różnych banków. Dzięki niemu będzie można się przekonać, który bank oferuje najniższą ratę, a także kredyt o najniższych kosztach. Osoby, które chcą sprawdzić na, jaki kredyt hipoteczny mogą liczyć, powinny w pierwszej kolejności odwiedzić kalkulator zdolności kredytowej. Podpowie on, ile bank będzie w stanie pożyczyć, uwzględniając obecną sytuację finansową i dochody przyszłego kredytobiorcy.

Zobacz również, z jakich jeszcze kalkulatorów kredytowych warto skorzystać.

Wyliczenia to nie wszystko

Wyliczenia kalkulatora raty kredytu hipotecznego pozwalają się zorientować, jak będzie wyglądać całkowity koszt kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że jego wskazania nigdy nie są danymi wiążącymi. Może się więc okazać, że bank złożeniu wniosku o kredyt hipoteczny i dokonaniu oceny klienta zaproponuje inną marżę lub będzie wymagał wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. W takiej sytuacji wysokość rat i koszty całego zobowiązania pójdą w górę. Odwrotna sytuacja jest, kiedy wnioskujący o kredyt może pochwalić się dobrą zdolnością i sytuacją finansową – może on negocjować z bankiem obniżenie marży i prowizji, a dzięki temu obniżyć całkowity koszt długu.  Zanim zaciągniemy kredy, warto również sprawdzić, czy stać nas na spłatę raty. W tym celu, skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej.

Secured By miniOrange