Czy warto brać kredyt hipoteczny w obcej walucie?

Kredyty hipoteczne stały się niezwykle popularne wśród osób, które chcą posiadać własne mieszkanie. Ta chęć usamodzielnienia się sprawia, że banki przeżywają prawdziwe oblężenie. Coraz większą popularnością cieszą się kredyty hipoteczne w obcej walucie. Wiele osób upatruje w nich okazję na obniżenie kosztów spłaty kredytu. Jednak jak jest naprawdę  i czy warto zaciągać taki kredyt w walucie innej niż złoty polski?

Kredyt hipoteczny — charakterystyka

Kredytem hipotecznym nazywamy kredyt długoterminowy, przydzielanym zazwyczaj na okres od 5 do 35 lat. By go otrzymać trzeba posiadać zabezpieczanie o odpowiedniej np. nieruchomość. Dzięki temu bank będzie miał możliwość efektywnego zabezpieczenia swoich interesów w przypadku braku spłaty kredytu. Przy braniu kredytu hipotecznego trzeba wystąpić o wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w złotówkach

Kredyt hipoteczny w naszej rodzimej walucie ma sporą zaletę, jaką jest jego przewidywalność. Biorąc taki kredyt jest się zabezpieczonym przed wahaniami kursu walut, który często jest zupełnie nieprzewidywalny. Jednak nie można zapomnieć o inflacji. Może mieć ona wpływ na zmiany oprocentowania a co za tym idzie, również na całkowity koszt kredytu hipotecznego i ratę jaką spłacamy. Wzrost inflacji, powoduje również wzrost miesięcznych wydatków na życie, co łączy się ze spadkiem naszej zdolności kredytowej.

Kredyt hipoteczny w walucie obcej

Osoby posiadając specjalistyczną wiedzę i dar przewidywania, a także szczęście, na kredycie hipotecznym w walucie obcej mogą sporo zyskać, jednak musimy pamiętać o tym, że w razie problemów nikt nam nie pomoże.

Chcąc znaleźć rozmaite opcje kredytów w walutach obcych, warto skorzystać z rozwiązania, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych.  Zobowiązanie takie zaciągnięte w walucie obcej dobre może być też dla osób, które w takiej walucie zarabiają, a jest takich potencjalnych kredytobiorców w Polsce coraz więcej.

W przypadku produktu, jakim jest kredyt hipoteczny ranking zamieszczony w wiarygodnym internetowym źródle pomoże podjąć właściwą decyzję.

Secured By miniOrange